אודות

SEO

שיווק באינטרנט צובר תאוצה וככל שהרשת נכנסת עמוק לחיינו כך עסקים מכל התחומים מבינים את הפוטנציאל, אשר טמון מבחינתם במרחב המקוון. אחת הדרכים הפופולריות ביותר לטובת העניין היא קידום אתרים אורגני או באנגלית – SEO.

כיצד עובד התהליך מול חברה לקידום אתרים

קידום אתר בגוגל מתחיל בראש ובראשונה עם היכרות ואפיון העסק. במסגרת שלב זה חברת הקידום מבצעת ניתוח מעמיק של הצרכים של העסק ומתחקים אחר קהלי היעד הרלבנטיים ביותר עבורו. שלב זה כולל מחקר מילות מפתח, ניתוח הרגלי צריכה ברשת, מעקב אחר שחקנים ותיקים בתחום ועוד. במקביל, חברה לקידום אתרים מבצעת אופטימיזציה לאתר ומתאימה אותו לאסטרטגיית השיווק המוצעת.

עם השלמת התכנון והאפיון, חברת קידום אתרים משקיעה משאבים במספר אפיקים. חלקם נוגעים לאתר עצמו (On Site SEO) וחלקם נוגעים לפעילות ברחבי הרשת (Off Site SEO). חשוב להדגיש כי קידום אתרים אורגני שלא כמו קידום ממומן, דורש זמן ואורך רוח.

לאור העדכונים של גוגל בשנים האחרונות, והיות שענקית החיפוש האמריקאית מציבה את המושג "רלוונטיות" בראש מעייניה, חברת קידום אתרים לא יכולה להיות מניפולטיבית מדיי בפעילות שלה.

חברה לקידום אתרים שמכירה בכך (ואשר מתרחקת מקידומים "לא חוקיים") תבנה את מערך הפעולה בזהירות ואבן על אבן. כאשר הקידום מבוצע במקצועיות ועם ניתוח מעמיק של נתוני האתר תוך כדי תנועה, התמורה תגיע גם תגיע. ההצלחה של הקידום תלויה כמובן לא רק בניסיונה של חברה לקידום אתרים אלא גם בפרמטרים ספציפיים לעסק והענף שבו הוא פועל. למשל האם מדובר על תחומים תחרותיים, האם קיימים שחקנים ותיקים שמשקיעים משאבים בקידום בעצמם, האם אתר האינטרנט עומד בסטנדרטים הדרושים של בכדי להמיר גולשים ללקוחות וכדומה.

קידום אתרים וניתוח בלתי פוסק

חברת קידום אתרים צריכה לבצע במקביל לפרויקט ניתוח מעמיק של התנועה באתר. ניתוח שנעשה באמצעות כלים אנליטיים מתקדמים שמספקים מידע איכותי וכמותי על תעבורת הגלישה לעסק מהרשת.

שימו לב, המעקב צריך להתמקד גם בתהליכים שמאחורי המספרים. למשל, עסק מסוים יכול להיות ממוקם בביטויי מפתח איכותיים במקומות גבוהים בגוגל, אך לגלות שהגולשים שמגיעים מביטויים אלה אינם הופכים ללקוחות (כלומר – האתר או הביטויים שנבחרו אינם ממירים). מנגד ייתכן כי דווקא ביטויים שהתחרות עליהם פחות גבוהה עשויים להפתיע. חברה מקצועית תדע לבור את המוץ מן התבן ובעזרת מחקר לאבחן נקודות תורפה ולזקק נקודות חוזק.

קידום אתרים בגוגל אורך זמן רב ועל פי רוב מדובר על תקופה של כמה חודשים אם לא שנה וצפונה מכך. לא בכדי, חברות קידום אתרים מתקשרות עם לקוחותיהם על בסיס חוזים ארוכי טווח. גוגל יודעת לזהות מהלכי קידום מניפולטיביים, לכן שדרושה כאן עבודה עקבית ומסודרת –  קידום אתרים בגוגל דומה יותר למרתון מאשר לריצת ספרינט.