חברה לקידום אתרים

Organic SEOהפרסום באינטרנט צובר תאוצה וככל שהרשת נכנסת עמוק לחיינו כך עסקים מכל התחומים מבינים את הפוטנציאל אשר טמון מבחינתם במרחב המקוון. אחת הדרכים הפופולאריות אך המורכבות ביותר לטובת העניין היא קידום במנועי חיפוש ובאנגלית - SEO. מדובר למעשה על בניית אסטרטגיה שמאפשרת לאתר אינטרנט "לעלות" בעמודי התוצאות של גוגל (99% מהחיפושים בישראל) לפי ביטויי מפתח רלוונטיים. קידום אתרים זה שירות שתפקידו לספק ללקוחות עסקיים פתרון הולם לשיווק בגוגל.

בישראל פועלות שורה ארוכה של חברות לקידום אתרים, אשר מציעות שירותים אשר מבוססים הן על קידום אתרים אורגני (בתוצאות ה"טבעיות" של מנועי החיפוש) והן פתרונות ממומנים להשלמת הטקטיקה השיווקית ברשת. עסק שמעוניין לייצר הכנסות דרך האינטרנט יעשה נכון אם יפעל ביחד עם חברת קידום מקצועית.

כיצד עובד התהליך מול חברה לקידום אתרים

קידום בגוגל מתחיל בראש ובראשונה עם היכרות ואפיון העסק. במסגרת שלב זה אנשי הקידום מבצעים ניתוח מעמיק של הצרכים של העסק ומתחקים אחר קהלי היעד הרלבנטיים ביותר עבורו. שלב זה כולל מחקר מילות מפתח, ניתוח הרגלי צריכה ברשת, מעקב אחר שחקנים ותיקים בתחום ועוד. במקביל, חברה לקידום אתרים מבצעת אופטימיזציה לאתר ומתאימה אותו לאסטרטגיית השיווק המוצעת.

עם השלמת התכנון והאפיון, חברה לקידום אתרים משקיעה משאבים במספר אפיקים. חלקם נוגעים לאתר עצמו (On Site SEO) וחלקם נוגעים לפעילות ברחבי הרשת (Off Site SEO). חשוב להדגיש כי קידום אתרים אורגני, שלא כמו קידום אתרים ממומן, דורש זמן ואורך רוח. לאור העדכונים של גוגל בשנים האחרונות, והיות שענקית החיפוש האמריקאית מציבה את המושג "רלבנטיות" בראש מעייניה, בנייה נכונה של קמפיין לקידום אתרים לא יכולה להיות מניפולטיבית.

חברה לקידום אתרים שמכירה בכך (ואשר מתרחקת מקידומים "לא חוקיים") תבנה את מערך הפעולה בזהירות ואבן על אבן. כאשר העבודה מבוצעת במקצועיות ועם ניתוח מעמיק של נתוני הקמפיין תוך כדי תנועה, התמורה תגיע גם תגיע. ההצלחה של הקמפיין תלויה כמובן לא רק בניסיונה של חברה לקידום אתרים אלא גם בפרמטרים ספציפיים לעסק והענף שבו הוא פועל. האם מדובר על תחומים תחרותיים, האם קיימים שחקנים ותיקים שמשקיעים משאבים בקידום בעצמם, האם אתר האינטרנט עומד בסטנדרטים הדרושים בכדי להמיר גולשים ללקוחות וכדומה.

ניתוח בלתי פוסק

חברת קידום אתרים צריכה לבצע במקביל לפרויקט ניתוח מעמיק של התנועה באתר. ניתוח שנעשה באמצעות כלים אנליטיים מתקדמים שמספקים מידע איכותי וכמותי על תעבורת הגלישה לעסק מהרשת. שימו לב, המעקב צריך להתמקד גם בתהליכים שמאחורי המספרים. למשל, עסק מסוים יכול להיות ממוקם בביטויי מפתח איכותיים במקומות גבוהים אך לגלות שהגולשים שמגיעים מביטויים אלה אינם הופכים ללקוחות (כלומר – האתר או הביטויים שנבחרו אינם ממירים). מנגד ייתכן כי דווקא ביטויים שהתחרות עליהם פחות גבוהה עשויים להפתיע. חברה מקצועית תדע לבור את המוץ מן התבן ובעזרת מחקר לאבחן נקודות תורפה ולזקק נקודות חוזק.

מהלכים של קידום בגוגל אורכים זמן רב ועל פי רוב מדובר על תקופה של כמה חודשים אם לא שנה וצפונה מכך. לא בכדי, חברות קידום אתרים מתקשרות עם לקוחותיהם על בסיס חוזים ארוכי טווח. היות שגוגל יודעת לזהות מהלכי קידום מניפולטיביים, והיות שדרושה כאן עבודה עקבית ומסודרת, קמפיין קידום בגוגל דומה יותר למרתון מאשר לריצת ספרינט.